''Kriz yok, manipülasyondur''

''Kriz yok, manipülasyondur''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kriz miriz filan sakın ha bunlara aldırmayın. Bunların hepsi manipülasyondur. Biz de kriz filan yok." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziler Günü Töreni’ne katıldı. Beştepe Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

"Bizde kriz filan yok"

Ekonomi ve döviz kuruna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Kriz miriz filan sakın ha bunlara aldırmayın. Bunların hepsi manipülasyondur. Bizde kriz filan yok. Güçlenerek geleceğe yürüyoruz. Daha da güçleneceğiz. Öyle AVM'lerde şurada burada manipülasyon yapanlara da aldırmayın." dedi.

"Dolarla, avroyla, şunla bunla kira mira yok"

Erdoğan, "Bundan sonra bu ülkede dolarla, avroyla, şunla bunla kira mira yok. Bu ülkede bundan sonra Türk Lirası geçer. Aksi takdirde bunun bedelini öderler. Burası Türkiye, Amerika değil. Türk Lirası'nın hükmü vardır. Alışverişini de Türk Lirası ile yaparsın. Zaruretler ayrı konulardır." diye konuştu.

İdlib mutabakatı

Rusya ile imzalanan İdlib'de silahsız bölge kararına değinen Erdoğan, "Dedik ki; 'İdlib'te artık kan dökülmesin. Gözyaşı dinsin. Ne adım atmamız gerekiyorsa bu adımları atalım.' 12 madde sıralandı imzalar atıldı. Bu sınırlarımızın ötesinde barışa bir adımdı. İnşallah devamı gelir." şeklinde konuştu.


Önceki Yapılan hizmetlerin tanıtım belgeseli(!)
Sonraki 'Yerli Üretim' logosunun kullanma şartları

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.