Güvenlikçiler hukuki mücadele başlattı

Güvenlikçiler hukuki mücadele başlattı

Solhan ilçesinde işten çıkarılan 35 özel güvenlik görevlisi, hukuki mücadele başlattı.

Söz konusu görevlilerin işine son verilmesinden 14 gün sonra işe alınan yeni çalışanlar, jandarmanın himayesinde iş başı yaptılar.

7 yıllık işlerinden olan 35 güvenlik görevlisi, baraj bölgesini terk ederek, mahkeme sürecini başlattı.

Güvenlik görevlileri adına açıklama yapan Abdullah Çiftçi, 2012 yılından bu yana barajda güvenlik görevlisi olarak çalıştıklarını söyledi.

Çiftçi, "15 Temmuz 2018 tarihinde güvenlik amirlerimiz tarafından 'Silahlarınız balistiğe gönderilecek.' denilerek, silahlarımız elimizden alınarak görevimize son verildi. İki haftadır baraj bölgesini terk etmeyerek gerek siyasilerin gerekse bürokratların mağduriyetimize çözüm bulması için gerekli tüm girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Yeni işe alınan güvenlikçilerin iş başı yapmasıyla 35 güvenlik görevlisi olarak baraj bölgesini terk etmek zorunda kaldık. İşten atılan biz güvenlik görevlileri için hukuki süreç başladı. Avukatımız işe iade ve tazminatlar için dava açacak. Bu süreçte herkesten destek bekliyoruz. Pazartesi günü AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ile görüşmemiz olacaktır. Mağduriyetimizin giderilmesi için talepte bulunacağız." dedi.

Çiftçi, yaşadıkları süreç boyunca kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

(Nihat Kanat - İLKHA)


Önceki Yapılandırma fırsatında son gün!
Sonraki Hayvan yetiştiricilerine pozitif ayrımcılık talebi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.