''Geleceğe katkıda bulunma adına aday adayı oldum''

''Geleceğe katkıda bulunma adına aday adayı oldum''

AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Zeki Korkutata, ülkenin ve ilin geleceğine katkı bulunma adına aday adayı olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Korkutata, AK Parti'den Bingöl Milletvekili Aday Adaylığı resmi başvurusunu il binasına giderek, yaptı.
 
Yoğun bir kalabalıkla birlikte Dörtyol'dan il binasına geçen Korkutata, kendisine ilgi ve alaka gösteren herkese teşekkür etti.
 
AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler'i makamında ziyaret eden Korkutata, resmi başvurusunu gerçekleştirdi.
 
Başvurunun ardından açıklama yapan Korkutata, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin hayata geçmesi için 24 Haziran 2018 tarihinde sandığa gitme kararı alındığını belirtti.
 
Korkutata, ''Bu karar ile 24 Haziran'da hem Cumhurbaşkanlığı Sistemine fiili olarak geçilecek hem de yeni meclis için milletvekili seçimi olacaktır. Bu nedenle; ülkemizin geleceğinin yeniden inşa edileceği bu süreçte sorumluluk alarak ve bu süreçte ülkemizin geleceğini katkıda bulunmak adına AK Parti’den Bingöl milletvekili aday adayı olmuş bulunmaktayım. 15 yıldır içte ve dıştaki şer odakları ile mücadele eden, vesayet odaklarını gerileten, ülkemizin toplumsal düzeydeki sorunlarını çözen, ekonomik olarak Türkiye’ye yeni bir vizyon kazandıran, ülkemizi dünyada söz sahibi olan bir ülke konumuna getiren AK Parti’nin ve bu davanın lideri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer almak adına aday olmuş bulunmaktayım'' ifadelerine yer verdi.
 
''Bu süreçte önemsediğim ve üzerinde durduğum dört ilke bulunmaktadır'' diyen Korkutata, şöyle devam etti:
 
''Kardeşlik: Yüzyıllardan beridir üzerinde yaşadığımız bu toprakların mayasında olan kardeşlik hukukuna, her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu bir dönemdeyiz. Kimseyi ötekileştirmeden, kırmadan; herkesi önemseyerek ve herkesin hukukuna riayet ederek hareket etmek durumundayız. Bu süreçte bütünleştirici olacağız, herkesi dinleyerek ve herkesi önemseyerek geleceğimizi beraber kuracağız.
 
Yerel kalkınma: Ekonomik ve kalkınma alanında ilimiz, bölgemiz ve Türkiye her geçen gün daha iyi bir konuma gelmektedir.  Bingöl, her geçen gün ivme kazanan, ilin dinamiklerini harekete geçiren bir kalkınmaya sahiptir. Şimdiye kadar yapılan yatırımlar ve kalkınma politikaları ile Bingöl’e yeni bir vizyon kazandırmıştır. SÜTAŞ ve Pilot Üniversite ile Bingöl’ün yerel ekonomik dinamikleri daha çok harekete geçirilecek ve marka ürünler üreten bir il konumuna geleceğiz. Bu süreçte yerel kalkınmayı destekleyecek ve arttıracak her türlü girişime destek vereceğiz. 
 
İstihdam: Genç bir nüfusa sahip ilimizde yeni iş alanları açmak, istihdamı teşvik etmek ve artırmak için gayret edeceğiz. İşletmelerimizin daha iyi çalışabilmesi, daha fazla istihdam oluşturabilmeleri adına, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz. Bingöl 2017 yılında, istihdamın en fazla arttığı 3. il oldu. Bu istihdamın devam etmesi, Bingöl’e kalıcı ve sürekli artacak bir düzeyde istihdam alanları oluşturulması ve bunların devam ettirilmesi temel gayretlerimiz arasında yer alacaktır. 
 
Gençlik: Ülkemiz ve ilimiz genç, dinamik, çalışkan bir nüfusa sahiptir. Gençliğin bilgisi, donanımı ve çalışkanlığı ile ilimiz ve ülkemiz daha iyi bir konuma gelecektir. Gençleri önemseyen, onlara değer veren, onların fikirlerini hayata geçiren bir bakış açısı ile hareket etmek bizleri daha ileriye taşıyacaktır.  
Bu dönemin, Bingöl ve ülkemiz adına hayırlı bir seçim dönemi olmasını arzu ederken, bu sürecin ilimiz ve ülkemiz adına güzel bir sonuçla tamamlanacağına olan inancım da tamdır.''


Önceki ''İki bir siyasetini bitireceğiz''
Sonraki Yılmaz, SÜTAŞ arazisini inceledi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

    Daha Fazla Getir