TORPİL SKANDALI!

TORPİL SKANDALI!

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün istihdam edeceği 14 kişilik kadroya, puan sıralamasındaki 1. aday yerine 53. sıradaki aday atandı!

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, bakanlık tarafından aile içinde yaşanan psiko-sosyal ve ekonomik sorunların çözümü, ailelerin ve çocukların ekonomik ve sosyal hayatın fırsatlarından yararlanmaları amacı ile geliştirilen ASDEP uygulanması kapsamında istihdam edilecek personelin seçimlerinin torpil ile gerçekleştiği iddia edildi.

Müdürlük sitesinde "Aile Sosyal Destek Programı (Asdep) Kapsamında Özel Hizmet Alimi Yoluyla Danişma Yönlendirme/Asdep Görevlisi” alımı yapılacağı duyuruldu.

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde 14 personelin istihdam edileceği duyurulan açıklamada, istihdamın lisans mezunu Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden gerçekleşeceği belirtildi.

KPSS ŞARTI ARANDI

ÖSYM tarafından 2014 -2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılma ve yeterli puan almış olma şartının arandığı personel alım ilanına, başvurular yoğun bir şekilde gerçekleşti.

TORPİLİN YENİ ADI: MÜLAKAT

14 kadro için 54 adayın müracaat etmesi üzerine, sıralama adayların KPSS puanı üzerinden yapıldı; ancak istihdam sözlü mülakat üzerinden gerçekleşti.  Listede yaşanan skandal, bir çok adayın umutlarını yok etti. KPSS puanın sıralamasında ilk 10'uncu sırada olan adayların hiçbiri listenin asil sıralamasında yer bulamadı.

EN YÜKSEK PUAN ALAN ADAY ELENDİ, ENDÜŞÜK PUAN ALAN ADAY IŞE YERLEŞTI

Adayların atanmalarının ilan edildiği skandal liste ise Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sitesi http://bingol.aile.gov.tr/ adresinde yayınlandı. Listede 77 KPSS puanıyla birinci sırada yer alan aday yerine 60 puanla 53. sırada yer alan adayın atanması torpil skandalını gün yüzüne çıkardı.

75 PUAN ÜSTÜ ALAN ADAYLAR İŞE YERLEŞEMEDİ

Skandalın seviyesi liste incelendikte dahada büyüdü; zira mülakat yoluyla istihdamların gerçekleştiği personel alımında atanan adayların hiç biri KPSS sıralamasında ilk 10'nuncu sırada değildi. 75 puan üstü adaylar yerine sıralamada 37, 46,48 hatta 53. olan adayların atanması kamuoyunda büyük tepki topladı.

Haber: Abdullah YUSUFOĞLU


Önceki Konya'da yakalanan şahıs Karlıovalı
Sonraki KPSS tercihleri başladı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.